(8 37) 314105

Dabar lankosi

Svetainėje lankosi 38 svečiai ir nėra prisijungusių narių

nordplus junior

2016 m. gegužės 16-20 dienomis Kauno statybininkų rengimo centre vyko ketvirtasis – paskutinis – projekto Nordplus Junior Nr. NPJR-2015/10074 „Be patyčių“ (angl. „No Hate“) partnerių iš Suomijos, Estijos bei Latvijos susitikimas, kurio tikslas buvo aptarti įvykdytas veiklas, pasiektus rezultatus ir organizuoti paskutinę projekto veiklą.

Pirmąją susitikimo dieną mokyklos direktorius Stanislovas Janukaitis pasveikino svečius, papasakojo mokyklos istoriją, pasiekimus. Partneriai aplankė medienos apdirbimo ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centrą, naujai įrengtas logistų-ekspeditorių, renovuotas apdailininkų dirbtuves, variklinių transporto priemonių remonto praktinio mokymo centrą, o vėliau susirinko aptarti jau įvykdytas projekto veiklas (mokinių tarpusavio bendravimas, piešinių konkursas, draugystės apyrankės) ir pasiektus rezultatus.

02 580

12 580

13 580

04 580

Antroji diena prasidėjo pratęsiant pažintinę ekskursiją po mokyklą – svečiai aplankė suvirintojų ir santechnikų dirbtuves. Po apsilankymo jose partneriai buvo pakviesti sudalyvauti dvejose atvirose pamokose: pirmąją informacinių technologijų pamoką „Stabdykime patyčias socialiniuose tinkluose“ vedė mokytojai Ričardas Liekis ir Dovilė Rudokaitė, o antroji – „Mūsų pyktis“ – buvo integruota lietuvių ir anglų kalbų pamoka, kurią vedė mokytojos Loretė Sarapinienė ir Jurgita Urbė. Po stebėtų pamokų visi projekto dalyviai aktyviai prisijungė prie dirbtuvių „Veiksmingi internetinių patyčių stabdymo metodai – mūsų patirtis“, kuriose aptarė savo veikloje naudojamus efektyvius patyčių stabdymo metodus, pateikė jų pavyzdžius ir pritaikymo galimybes.
Trečiąją susitikimo dieną partneriai išklausė paskaitą „Mokinių patyčioms sakykime ne“ apie patyčių atvejus ir kovos su jomis galimybes, kurią skaitė mokyklos socialinė darbuotoja. Tą pačią dieną mokyklos mokiniai bei svečiai turėjo galimybę susipažinti su IX fortu, jo istorija, kitataučių genocidu ir tuo pačiu pasidalinti patirtimi apie neapykantos atvejus, kuriuos sukelia kita tautybė ar rasė. Po muziejaus, sugrįžę į mokyklą, visi susirinko aptarti, kaip bus organizuojamas paskutinis projekto renginys – internetinė akcija. Partneriai pateikė savo pasiūlymus ir nusprendė akciją įvykdyti socialiniuose tinkluose dalyvaujant moksleiviams gegužės 31 – birželio 1 dienomis.

15 580

17 580

18 580
Ketvirtadienį, svečių bei mūsų mokyklos mokytojų delegacija lankėsi Vilniuje ir Trakuose. Ekskursiją po gražiausias Vilniaus senamiesčio vietas vedė gidė Marija, kuri sužavėjo savo pasakojimais apie gilią istoriją menančius pilių griuvėsius, siaurų gatvelių tinklus, smailiabokštes raudonų plytų bažnyčias. Svečiai žavėjosi Prezidentūros rūmais ir aikšte, Vilniaus Universitetu bei biblioteka. Trakuose dalyviams teko ne tik išgirsti apie Lietuvos Didįjį kunigaikštį Vytautą, kuris į Lietuvą karaimus atsivežė kaip karius bei dorus ir sąžiningus tarnus, bet savo jėgas išbandyti kibinų gaminimo edukacinėje programoje, kuriuos, karaimės moterys, išleisdamos į tarnybą, gamindavo savo vyrams. Tvirti moralės principai lėmė gimtosios kalbos, papročių, tradicijų ir tautinės savivokos išlikimą. Sunkiomis sąlygomis išgyventi karaimams taip pat padėjo Lietuvos tolerancija jų atžvilgiu, ryškėjusi kasdieniame žmonių bendravime ne tik senaisiais, bet ir šias laikais. Svečiai noriai domėjosi mūsų istorija, kultūra bei tradicijomis, grįžo, liko sužavėti Trakų miestelio jaukumu ir, žinoma, pagrindiniu akcentu – Trakų pilimi.
Paskutinioji diena buvo skirta visam projekto apibendrinimui – buvo aptartos visos įvykdytos veiklos, pasiekti rezultatai, o taip pat tolesnio bendradarbiavimo galimybės vykdant kitus tarptautinius projektus.

05 580

06 580

07 580

08 580

09 580

11 580

14 580

16 580

Veikla finansuojama iš Nordplus Junior programos, kurią administruoja Švedijos nacionalinė agentūra, Lietuvoje – Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Fondas negali būti laikomas atsakingu už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Anglų kalbos mokytoja Jurgita Urbė
Metodininkė Aida Širvinskaitė

Video apie KSRC

Atmintinė abiturientui

Žodynų portalas

KET

2% parama

Jūs galite paremti mokyklą!