foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
(8 37) 314105
kaunosrc@gmail.com

KAUNO

statybininkų rengimo centras

Virtuali mokymosi aplinka

Elektroninis dienynas

Pamokų tvarkaraščiai

VET mobilumo chartija

Prisijungimas

Svetainės lankomumas

Straipsnių peržiūros
1308720

Dabar lankosi

Svetainėje lankosi 46 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu. Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje. Jam turi padėti mokytojai, karjeros veiklų koordinatoriai, tėvai. Padedamas jų mokinys turi išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį: išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą, bei planuoti savo veiklą darbo rinkoje.

Šiuolaikinio darbo pasaulio dinamika ir mokymosi galimybių įvairovė kelia gausybę reikalavimų žmogui jo karjeros kelyje: jam būtinos karjeros kompetencijos, apibrėžiamos kaip nuostatų, žinių, supratimo ir gebėjimų visuma, kuria grįstas asmens savęs ir savo karjeros pažinimas, jos planavimas, valdymas ir derinimas su kitais savo gyvenimo aspektais.

Karjeros kompetencijos apima keturias kompetencijų sritis: savęs pažinimo (pažinti karjerai svarbias asmenybės charakteristikas, pažinti socialinę aplinką ir socialinius vaidmenis), karjeros galimybių pažinimo (rasti ir efektyviai naudoti karjeros informaciją, pažinti mokymosi visą gyvenimą galimybes, pažinti kintantį darbo pasaulį), karjeros planavimo (kelti gyvenimo ir karjeros tikslus, priimti karjeros sprendimus, sudaryti ir atnaujinti karjeros planą) ir karjeros įgyvendinimo (taikyti ir tobulinti karjerai svarbiausias bendrąsias kompetencijas, sėkmingai pereiti į kitą karjeros (mokymosi ar darbo) aplinką, efektyviai ieškoti darbo).

Ugdymas karjerai – reikšminga bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo dalis, kurios ugdomasis poveikis besimokantiesiems išlieka svarbus visą gyvenimą. Mokantis pagal ugdymo karjerai programą įgytas žinias, išsiugdytus gebėjimus bei gautą patirtį mokiniai galės pritaikyti savo karjeros kelyje – tiek artimiausiuose (profesijos ir/ ar darbinės veiklos pasirinkimo, atitinkamo išsilavinimo įgijimo, įsitvirtinimo darbo rinkoje, kvalifikacijos tobulinimo), tiek ir tolesniuose jo etapuose.

 

Karjeros planavimo veiklą koordinuoja Lida Makauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., V. Krėvės pr. 114, Kaunas, tel. (8 37) 31 41 51 ir karjeros specialistai:

  1. Violeta Ašmontienė, Transporto ir metalo skyrių karjeros specialistė,
    Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Taikos pr.127B, Kaunas, tel. (8 37) 45 28 30
  2. Vida Budrikienė, Smulkiojo verslo organizavimo skyriaus ir Medienos apdirbimo ir statybos skyrių karjeros specialistė, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Taikos pr.127, Kaunas, tel. (8 37) 73 10 05

 

Karjeros paslaugų teikimą reglamentuojantys dokumentai:

 

Metodinė medžiaga:

 

Naudingos nuorodos:

 

Literatūros sąrašas tėvams:

Mano vaikas renkasi karjeros kelią
Darbo paieškos vadovas
Vadovas tėvams.
Kaip padėti vaikui renkantis karjerą
mano_vaikas_renkasi_karjeros_kelia  darbo_paieskos_vadovas  karj_tevams

 

Mokiniams filmukai apie karjeros planavimą:

http://www.euroguidance.lt/metodine-medziaga/priemones/vaizdines-priemones/Filmukai-apie-karjeros-planavima

 

mukis_logo

Daugiau informacijos rasite mokinių ugdymo karjerai svetainėje www.mukis.lt 

 

 

Video apie KSRC

Atmintinė abiturientui

Žodynų portalas

KET

2% parama

Jūs galite paremti mokyklą!